
CDA bezoekt SBO Het Kompas ter voorbereiding op besluit nieuw onderwijscomplex
Algemeen 548 keer gelezenMIDDELHARNIS - De CDA-fractie van Goeree-Overflakkee bracht in aanloop naar de besluitvormende raadsvergadering van donderdag 18 juni een werkbezoek aan SBO Het Kompas in Middelharnis. Tijdens het bezoek kreeg de fractie uitleg over het gespecialiseerd basisonderwijs en de plannen voor een nieuw onderwijscomplex.
Schoolleider Koen van der Ende verzorgde een rondleiding door de school en vertelde over de dagelijkse praktijk binnen het gespecialiseerd basisonderwijs. Ook ging hij in op de uitdagingen en kansen waar de school mee te maken heeft. Een belangrijk onderwerp tijdens het bezoek was de voorgenomen ontwikkeling van een nieuw onderwijscomplex voor gespecialiseerd onderwijs in Middelharnis.
Naast Van der Ende waren ook Arie Cové, bestuurder van OOVI (Openbaar Onderwijs Voor Iedereen), en Ivo Maliepaard, medewerker huisvesting & ICT van SOPOGO, aanwezig. Zij gaven een toelichting op de plannen en hun visie op de toekomstige huisvesting van het gespecialiseerd onderwijs.
Voorbereiding op behandeling raadsvoorstel
Het werkbezoek vond plaats ter voorbereiding op de behandeling van een raadsvoorstel dat op donderdag 18 juni ter besluitvorming voorligt aan de gemeenteraad. In het voorstel staat de realisatie van een nieuw onderwijscomplex centraal, waarin gespecialiseerd onderwijs, zorg en ondersteuning worden samengebracht.
Volgens de betrokken onderwijsorganisaties biedt het nieuwe complex mogelijkheden om leerlingen beter te ondersteunen. Ook kan de samenwerking tussen onderwijs- en zorgpartners verder worden versterkt. Daarnaast moet het project zorgen voor toekomstbestendige huisvesting voor het gespecialiseerd onderwijs op Goeree-Overflakkee.
In gesprek met de praktijk
De CDA-fractie spreekt van een waardevolle voorbereiding op de besluitvorming. “Naast het bestuderen van de raadsstukken vinden wij het belangrijk om in gesprek te gaan met de mensen die dagelijks werkzaam zijn in het onderwijs en de gevolgen van onze besluiten in de praktijk ervaren. Deze gesprekken helpen ons om een weloverwogen afweging te maken”, aldus de fractie.