
Drinkwater Goeree-Overflakkee vraagt blijvende aandacht
Algemeen 248 keer gelezenGOEREE-OVERFLAKKEE - Evides Waterbedrijf leverde in 2025 bijna 5 procent meer drinkwater dan een jaar eerder. Dat staat in het jaarverslag over 2025. Volgens algemeen directeur Bart Combee blijft het doel duidelijk: genoeg en goed drinkwater, nu en in de toekomst.
“Genoeg en goed drinkwater is tot nu toe vanzelfsprekend. Ons doel is dat dat zo blijft en als Evides werken we daar iedere dag hard aan. Nu en in de toekomst”, zegt Combee. Hij is sinds donderdag 1 januari 2026 algemeen directeur van Evides Waterbedrijf.
Evides levert drinkwater aan Goeree-Overflakkee. Het drinkwater voor inwoners en bedrijven op het eiland wordt gemaakt van water uit het Haringvliet. Sinds het Kierbesluit ligt het innamepunt bij Stad aan ’t Haringvliet. Daar blijft het water zoet. Via een leiding gaat het water naar de productielocatie in Ouddorp. Daarna volgt onder meer voorzuivering in de duinen.
In 2025 leverde Evides 159,7 miljoen kubieke meter drinkwater. In 2024 was dat 152,2 miljoen kubieke meter. De stijging komt onder meer door het droge weer en door de groei van ruim 10.000 verbruikersadressen. Ook leverde Evides 99,2 miljoen kubieke meter industriewater.
“In 2025 investeerden we op alle fronten verder in het robuuste systeem voor drinkwaterlevering en industriewaterdiensten. En daar waar anderen aan de lat staan, zoeken we actief de samenwerking”, zegt Combee.
Volgens Evides liggen de voorbereidingen voor grote investeringen in het drinkwaternet en de industriewatervoorzieningen op schema. Het bedrijf vraagt klanten wel om bewust om te gaan met drinkwater. Bij nieuwe zakelijke aanvragen wordt bekeken of drinkwater echt nodig is, of dat ander water ook kan.
“Mijn doel is om de bestaande relaties verder te verstevigen en nieuwe partners te betrekken, zodat wij uiteindelijk gezamenlijk ervoor zorgen dat onze klanten kunnen blijven rekenen op drinkwater en industriewaterdiensten”, besluit Combee.
