
Dertig leerlingen Buten de Poorte geslaagd voor verkeersexamen: ‘Samen maken we een punt van nul’
Algemeen 637 keer gelezenGOEDEREEDE - Dertig leerlingen van OBS Buten de Poorte zijn op vrijdag 9 mei geslaagd voor het praktisch verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Wethouder Henk van Putten gaf het officiële startsein met een korte toespraak en een luid toetersignaal.
“Als je straks zelf in het verkeer op pad gaat, is het fijn als je precies weet hoe het hoort,” sprak Van Putten de kinderen toe. “Let goed op, niet alleen vandaag, maar altijd. Samen maken we een punt van nul – nul verkeersslachtoffers in onze gemeente.” Die boodschap sluit aan bij de regionale verkeersveiligheidscampagne Maak een Punt van Nul, een initiatief van het Regionaal Ondersteuningsbureau Verkeersveiligheid (ROV) Zuid-Holland. Elk jaar raken er in deze provincie meer dan 8.900 mensen gewond of overlijden door een verkeersongeval. Dat zijn er 24 per dag. “Wij willen geen enkel slachtoffer”, aldus Van Putten.
Wethouder Van Putten sloot zijn toespraak af met een serieuze boodschap: “Ik hoop dat jullie allemaal slagen. En jullie vandaag meehelpen om het doel van nul ongelukken te bereiken. Let op in het verkeer, voor jezelf en voor elkaar.”
Theorie in de praktijk
De leerlingen uit groep 7 en 8 hadden eerder al het theoriegedeelte van het examen gehaald. Tijdens het praktijkgedeelte lieten ze op de fiets zien dat ze verkeerssituaties goed beheersen. Vrijwilligers langs de route observeerden en beoordeelden hun gedrag. Leerlingen uit groep 5 en 6 waren aanwezig bij de start en doen over twee jaar zelf mee.
Verkeerseducatie vanaf jonge leeftijd
Op OBS Buten de Poorte wordt al vanaf groep 1 aandacht besteed aan verkeersveiligheid. Dat gebeurt met leuke oefeningen op het schoolplein, wandelingen en speurtochten in de omgeving en – vanaf groep 5 – educatieve fietsroutes. Een belangrijk onderdeel is de dodehoekles voor groep 5 tot en met 8. Met behulp van een vrachtwagen en een instructeur leren de kinderen waar zij wel en niet zichtbaar zijn voor chauffeurs. Zo worden ze zich bewust van de risico’s van groot verkeer zoals vrachtwagens en tractoren.
SCHOOL op SEEF: brede aanpak
De school werkt met het programma SCHOOL op SEEF van de provincie Zuid-Holland. Dit programma helpt scholen, ouders en gemeenten om structureel te werken aan verkeersveiligheid. Naast lesmateriaal biedt SCHOOL op SEEF ook praktische ondersteuning en hulpmiddelen zoals de materialenset ‘Verkeerskunsten’. Ouders, wijkagenten en gemeente werken samen om veilige schoolroutes en leeromgevingen te creëren.
De naam SEEF is dan ook goed bekend in Goedereede. SEEF-ouders – ouders die actief helpen bij verkeerslessen en verkeersveiligheid – zijn onmisbaar bij de uitvoering van het programma. Ook tijdens het verkeersexamen waren zij actief aanwezig.
Diploma en traktatie
Na afloop ontvingen de kinderen hun officiële verkeersdiploma en een presentje. Bakkerij Akershoek uit Ouddorp zorgde voor een smakelijke traktatie. De school bedankt alle ouders, vrijwilligers en leerkrachten die tijdens het examen en door het hele jaar heen betrokken zijn bij de verkeerseducatie.
