
Mars voor het Leven: 5 km omdat ook ongeboren leven kostbaar is
Algemeen 34 keer gelezenOUDDORP - Vijf kilometer lopen. In stilte. Voor Dorien Keizer-Grinwis is dat geen symbolisch middagje uit. “Hoeveel mag het je kosten?” vraagt ze mensen die twijfelen of ze mee zullen gaan naar de Mars voor het Leven in Den Haag. Voor haarzelf is het antwoord duidelijk. Op zaterdag 14 november stapt ze opnieuw in de bus. Vervolgens loopt ze vijf kilometer in stilte door de Haagse binnenstad, samen met duizenden anderen. Niet om te schreeuwen, zegt ze, maar juist om stil te staan bij het leven dat zelf geen stem kan laten horen.
Door Kasper Nipius
Dorien Keizer-Grinwis is sinds vorig jaar betrokken bij de werkgroep van Schreeuw om Leven op Goeree-Overflakkee. Vanuit Ouddorp zet ze zich samen met vier andere vrijwilligers in voor de jaarlijkse busreis. “In Spreuken 31:8 staat: ‘Open uw mond voor de stomme, voor de rechtszaak van allen die omkomen zouden.’” Voor haar is dat geen abstracte bijbeltekst. “Het moet voor ons, zeker als christenen, nooit normaal gevonden worden dat een leven afgebroken wordt.”
Van Ouddorp naar Den Haag
De werkgroep organiseert de busreis inmiddels sinds 2017. Vorig jaar reisden ongeveer 250 mensen vanuit de regio mee. Dit jaar worden zoveel bussen ingezet als nodig zijn. Er zijn meerdere opstapplaatsen.