Afbeelding

Havo 3 brengt inwoners samen met uiteenlopende activiteiten

Algemeen 553 keer gelezen

GOEREE-OVERFLAKKEE - Leerlingen uit havo 3 van CSG Prins Maurits organiseerden op donderdag 16 april 2026 op verschillende plaatsen op het eiland activiteiten voor inwoners. Dit deden zij in opdracht van de gemeente Goeree-Overflakkee in het kader van het vak Onderzoek en Ontwerpen (O&O). Het doel was om mensen met elkaar in contact te brengen en verschillende doelgroepen te verbinden.

De leerlingen werkten de afgelopen periode aan deze maatschappelijke opdracht. Waar het vak O&O vaak een technische insteek heeft, kozen zij dit keer voor een sociaal project. Zij bedachten zelf activiteiten en verzorgden ook de uitvoering.

Tijdens de eindpresentaties op dinsdag 31 maart in Het Rondeel presenteerden de leerlingen hun plannen. Dat resulteerde in een breed aanbod, variërend van sport en spel tot bakken, schilderen en ontmoeting.

Activiteiten over het hele eiland

Op donderdag 16 april vonden op meerdere locaties activiteiten plaats, onder meer in Middelharnis, Oude-Tonge, Sommelsdijk, Nieuwe-Tonge, Herkingen en Den Bommel. Inwoners konden deelnemen aan onder andere een bingo, high tea, spelletjesmiddagen, een barbecue, een bakwedstrijd en creatieve en sportieve activiteiten.

In Het Diekhuus in Middelharnis werd een bakwedstrijd gehouden. De ruimte was feestelijk ingericht en deelnemers deelden hun zelfgemaakte lekkernijen. Een jury beoordeelde de baksels en er was volop gelegenheid voor gesprek. De ochtend werd afgesloten met een prijsuitreiking. Eén van de deelnemers zei: “Dit zou ik normaal nooit doen, maar ik vond het heel leuk. Het was een gezellige ochtend.”

Ook in Oude-Tonge kwamen verschillende leeftijden samen tijdens XXL-spellen zoals lasergamen, voetbal en sjoelen.

Verbinding centraal

Naast het organiseren van activiteiten stond het leerproces centraal. Leerlingen werkten samen, maakten planningen en namen verantwoordelijkheid. Tegelijk droegen zij bij aan meer verbinding op het eiland. Een van de leerlingen vertelde: “Het was leuk om te zien dat mensen die elkaar normaal niet spreken, nu samen aan tafel zaten en plezier hadden.”

Trots op inzet leerlingen

De gemeente kijkt positief terug op het project. Wethouder Berend Jan Bruggeman zegt: “Het is mooi om te zien hoe deze jongeren zich inzetten voor anderen. Door hun inzet zijn er op verschillende plekken mooie ontmoetingen ontstaan. Ze brengen mensen samen en laten zien wat er mogelijk is als je initiatief neemt. Dit soort projecten zijn wat mij betreft van grote waarde voor onze samenleving.”

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Uit de krant