
Blikseminslag veroorzaakt brand en veel schade in Ouddorp
Algemeen 2.012 keer gelezenOUDDORP - Aan de Havenweg in Ouddorp sloeg in de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 september rond 03.15 uur de bliksem in het dak van een woning aan de Havenweg in Ouddorp. Al snel sloegen de vlammen uit het dak, ook woningen en auto’s in de directe omgeving raakten beschadigd bij de enorme klap, die tot in de wijde omtrek van Ouddorp werd gehoord.
De brandweer rukte na de brandmelding met meerdere eenheden uit, waaronder de korpsen van Ouddorp, Goedereede en een hoogwerker uit Hellevoetsluis. Door de snelle inzet kon de brand in het dak snel worden geblust. Met de hoogwerker zijn sloopwerkzaamheden uitgevoerd om te voorkomen dat het vuur opnieuw zou oplaaien.
De blikseminslag veroorzaakte niet alleen brand, maar ook aanzienlijke schade aan meerdere woningen in de omgeving. Zo raakten meterkasten defect, werden lampen van de muren geslagen en kwam roet via stopcontacten naar binnen. Ook de nok van de getroffen woning liep forse schade op. Vallende stenen en dakpannen beschadigden daarbij geparkeerde auto’s en een naastgelegen woning.
Een plaatselijke aannemer heeft in de vroege ochtend het dak voorlopig gedicht om verdere schade door regen en wind te voorkomen. Stichting Salvage kwam ter plaatse om de bewoners te ondersteunen bij de afhandeling van de schade.
