
Samen fietsen tegen kanker tijdens Vrienden van Carmen Classic
Algemeen 744 keer gelezenGOEREE-OVERFLAKKEE - De wielertocht Vrienden van Carmen Classic (VvC) wordt opnieuw verreden, dit jaar alweer voor de negende keer. Op zaterdag 14 juni stappen fietsers op de pedalen voor een honderd kilometer lange pelotonstocht over Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. De opbrengst gaat volledig naar het goede doel. De inschrijving is inmiddels geopend.
De tocht draagt de naam van Carmen, dochter van initiatiefnemer Daaf Kievit. Zij overleed in 2015 op 25-jarige leeftijd aan een hersentumor. “Carmen gaf nooit op en ging er altijd voor. Dat geeft ons ook de drive om dit te doen”, vertelt Daaf. De VvC is een sportieve tocht met een diepere betekenis: samen geld inzamelen voor de strijd tegen kanker.
Pelotonstocht voor iedereen
Zowel recreatieve fietsers als ervaren wielrenners zijn welkom. Er wordt gereden in pelotonvorm, met een gemiddeld tempo van 26 à 27 kilometer per uur. Wegkapiteins en motorrijders begeleiden het geheel, zodat veiligheid en samenhorigheid voorop staan.
De start vindt plaats om 10.00 uur bij M. van Zanten Zand- en Grindhandel aan de Edison 28 in Middelharnis. Voorinschrijven kan via www.vriendenvancarmen.nl en kost 15 euro per persoon. Daginschrijvingen zijn mogelijk vanaf 08.30 uur en kosten 17,50 euro. Onderweg zijn er twee goed verzorgde tussenstops: bij Camping De Vierbannen in Ouwerkerk en Camping Witte in Ouddorp.
De volledige opbrengst gaat naar Familiehuis Daniel den Hoed in Rotterdam en Stichting Ambulance Wens.
Meer informatie over de tocht is te vinden op de website van Vrienden van Carmen of via Facebook en Instagram. Deelname is op eigen risico.