
Fiori Musicali laat het Noorderlicht klinken
Algemeen 450 keer gelezenMIDDELHARNIS - Het Noorderlicht, een spectaculair natuurverschijnsel in noordelijke streken, inspireerde componisten tot muziek die ademt van verwondering en verstilling. Muziek die kamerkoor Fiori Musicali ten gehore brengt op zaterdag 17 mei in de hervormde kerk te Middelharnis.
Tijdens het concert, getiteld ‘Northern Lights’, maakt het koor, en daarmee ook het publiek, een muzikale reis door landen waar het Noorderlicht te zien is. Het programma verbindt werken van componisten uit Noord-Europa, die elk op hun eigen manier de ruimte, het licht en de mystiek van het hoge noorden verklanken.
Onder leiding van vaste dirigent Patrick van der Linden brengt Fiori Musicali werken ten gehore van de Letse componisten Eriks Ešenvalds en Peteris Vasks, Vytautas Miškinis uit Litouwen en de Noor Edvard Grieg, wiens muziek doordrenkt is van het ruige Noorse landschap en de melancholie van het noorden.
Arvo Pärt, de beroemde componist uit Estland, voegt met zijn kenmerkende tintinnabuli-stijl eenvoud toe aan het programma. Zijn muziek lijkt te zweven in de tijd – klank als licht – en past goed bij de verstilde sfeer van het Noorderlicht.
Ook Johannes Wagenaar uit Nederland krijgt een plaats in deze reis. Hoewel ons land buiten de echte poollichtzone valt, brengt zijn werk een verwondering die past bij de beleving van het Noorderlicht. Als bron en fundament klinkt muziek van Jan Pieterszoon Sweelinck, de grote Nederlandse meester. De Psalmen 8 en 121 – diepgeworteld in religieuze bewondering voor de Schepping – vormen een eeuwenoude spiegel voor de moderne componisten in het programma.
Wie de muzikale interpretatie van het Noorderlicht en de avond vol ruimte, licht, stilte en verwondering wil meemaken, is op zaterdag 17 mei welkom in de hervormde kerk te Middelharnis. De aanvang is 20.00 uur. De toegang bedraag 15 euro. Bezoekers tot en met 18 jaar en studenten betalen 5 euro.