
WFB dendert door na ruime zege op NTVV
SportOUDDORP - WFB lijkt de laatste weken ontketend. Afgelopen zaterdag won de ploeg soeverein met 0-5 van NTVV. Mede hierdoor pakte het in de afgelopen vijf wedstrijden maar liefst dertien punten. Tegelijkertijd moest (en moet) trainer Arjan Vuik, om uiteenlopende redenen, steeds vaker puzzelen om een op elkaar afgestemd basiselftal het veld in te sturen.
Deze keer miste hij onder andere Daan Orgers, Rowan Breen, Jorg Moerkerk en Jakko van Heest door blessures. Zeker het missen van topschutter Breen (R.), inmiddels al drie wedstrijden gedegradeerd tot toeschouwer, zou WFB een keer kunnen opbreken. Gelukkig voor trainer Vuik en de Ouddorpse supporters staat er iedere keer een andere speler op om WFB van doelpunten te voorzien. Tegen NTVV was dat Kris Grinwis. Tot afgelopen zaterdag scoorde hij nooit meer dan één keer per seizoen. In deze wedstrijd liet hij tot tweemaal toe het net bollen.
Na een half uur spelen trok WFB steeds meer het initiatief naar zich toe. Het eerste waarschuwingsschot kwam van de voet van Stas Haverkamp. Na een goede inspeelpass van Kevin Groenendijk draaide hij weg bij zijn tegenstander, vond hij de combinatie met Lars van Lenten en nam hij het doel onder vuur. Zijn poging passeerde net aan de verkeerde kant van de paal de achterlijn. Een paar minuten later was het wel raak. Een schot van Lucas Breedveld werd nog gekeerd door keeper Davy Schellevis. Het schot van Grinwis, die de afvallende bal op de pantoffel nam, was hem echter te machtig.
Tien minuten na rust liet Grinwis weer van zich horen in aanvallend opzicht. Er viel wederom een tweede bal voor zijn voeten. Deze keer lag de bal iets minder gunstig, dus werd de middenvelder gedwongen de buitenkant van zijn voet te gebruiken. Het resultaat was hetzelfde. NTVV, dat een week eerder het RTL Sterrenteam met onder anderen John Williams en Nathan Rutjes op een gelijkspel hield, was daarna geen partij meer voor WFB. Sterker nog: de thuisploeg bleek best bereid de uitploeg een handje te helpen. Onder druk van Thomas Durville werd Arjan van Weenen gedwongen tot een terugspeelbal op zijn keeper. Deze stond echter niet voor zijn doel gepositioneerd, waardoor Van Weenen ongewild een bijdrage leverde aan de Ouddorpse voorsprong.
Door deze comfortabele 0-3-tussenstand kreeg trainer Vuik de gelegenheid om wat jeugdspelers minuten te geven. Deze talenten maakten vervolgens gretig gebruik van die mogelijkheid. Met name Leandro Breen, door de trainer steevast Leonardo genoemd, naar de oud-speler van onder meer Feyenoord, Ajax en NAC Breda, en Thijs Durville pakten een hoofdrol. Na voorbereidend werk van Ruben Moerkerk bediende Breen (L.) invaller Durville (Thijs) met een teruggetrokken voorzet. Laatstgenoemde drukte vervolgens onhoudbaar af. Een paar minuten later waren beide spelers wederom betrokken bij een doelpunt. Na een voorzet van Breen (L.) zag Durville (Thijs) dat Jens Flikweert er beter voor stond, waarop ook deze invaller een doelpuntje meepikte.
Zo won WFB eenvoudig met 0-5 van NTVV. Trainer Vuik was blij met de overwinning, maar liet ook doorschemeren dat de Ouddorpers fysiek op hun laatste benen lopen. WFB heeft behoorlijk wat blessures en steeds meer spelers voelen pijntjes zo aan het einde van het seizoen. René Milot, trainer van ZBVH, schermde een week eerder met een vergelijkbaar verhaal. Zijn ZBVH wist in deze speelronde tegen SCO ’63 (2-0) echter ook de volle buit te pakken. WFB en ZBVH, beide ploegen zijn verwikkeld in de strijd om de tweede plaats en de derde periodetitel, treffen elkaar uitgerekend volgende week op Sportpark De Kruse. Pijntjes of niet: gezien de belangen en prestaties van beide teams zal dat ongetwijfeld een titanenstrijd worden.