(Foto: Adriënne Buitendijk - Ta Mémoire Fotografie)
(Foto: Adriënne Buitendijk - Ta Mémoire Fotografie)

Eilandstrijders brengt basisschoolleerlingen samen

Algemeen

GOEREE-OVERFLAKKEE - Leerlingen uit groep 7 en 8 van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland gaan dit schooljaar de sportieve strijd met elkaar aan tijdens een nieuw evenement: Eilandstrijders. De challenge vindt in juni plaats bij MEER Outdoor op de Grevelingendam.

Voor het initiatief hebben zich inmiddels al meer dan 200 leerlingen aangemeld. Alle basisscholen op beide eilanden zijn uitgenodigd om mee te doen. Inschrijven is nog mogelijk tot de meivakantie.

Tijdens de wedstrijddagen nemen teams het tegen elkaar op in verschillende opdrachten op het strand, op het veld en op het water. Daarbij draait het niet alleen om snelheid en sportiviteit, maar ook om samenwerken en slim nadenken. De activiteiten worden begeleid door professionals van MEER Outdoor, samen met buurtsportcoaches en studenten van het CIOS.

Met Eilandstrijders maken leerlingen die na de zomer naar de middelbare school gaan op een speelse manier kennis met leeftijdsgenoten van het andere eiland. Ook ontdekken zij de omgeving rond de Grevelingendam.

De wedstrijden worden gehouden op 2, 9, 16 en 23 juni. De beste teams plaatsen zich voor de finale op 30 juni. De winnende school mag zich een jaar lang Eilandstrijders-kampioen noemen.

Het initiatief komt van MEER Outdoor en wordt georganiseerd in samenwerking met Sportteam GO, de jongerenlabels Lukki (Goeree-Overflakkee) en Gezond en Actief Schouwen-Duiveland (GASD) en de buurtcoaches van Vitaal Schouwen-Duiveland. De gemeenten Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland ondersteunen het project vanuit het programma Opgroeien in een Kansrijke Omgeving.

Meedoen

Scholen kunnen zich nog aanmelden voor Eilandstrijders. Interesse? Neem dan contact op met Jonne Bergsma van het Sportteam GO via j.bergsma@goeree-overflakkee.nl.

(Foto: Deltagoud Studio)