Afbeelding

GroenLinks-PvdA bezoekt initiatieven tijdens Rondje Flakkee

Algemeen

GOEREE-OVERFLAKKEE - Leden van GroenLinks-PvdA maakten zaterdag 7 maart een ‘Rondje Flakkee’. Tijdens deze dag bezocht de partij verschillende sociaal-culturele initiatieven op het eiland om het belang van vrijwilligerswerk, cultuur, onderwijs en kansengelijkheid te benadrukken.

De eerste stop was bij de COOP in Melissant. Deze dorpswinkel kon vorig jaar opnieuw openen dankzij een crowdfundactie en steun uit de omgeving.

Daarna ging de groep naar Het Rondeel in Middelharnis, waar in het streekarchief de Genealogische Dag werd gehouden. Bezoekers konden er stamboomonderzoek doen en historische documenten bekijken, met hulp van vrijwilligers.

Ook werd het repaircafé bij Goed voor Goed in Middelharnis bezocht. Vrijwilligers repareren daar kapotte spullen van inwoners, zoals klokken, elektrische apparaten en kleding.

Bij basisschool Het Kompas in Middelharnis gaf meester Koen een rondleiding. De schoolbibliotheek en de ECO-tuin spelen een belangrijke rol in het leren en ontdekken voor de leerlingen. De school werkt ook samen met het Jeugdeducatiefonds om gezinnen die opgroeien in armoede te ondersteunen.

In Ouddorp bezocht de groep strandtheater De Houten Kaap, waar kinderen en volwassenen toneelvoorstellingen kunnen bekijken en kinderen theaterlessen volgen.

Lijsttrekker Petra ’t Hoen zegt: “Cultuur op Goeree-Overflakkee verbindt mensen van jong tot oud en draagt bij aan een samenleving waarin iedereen kan meedoen en zich kan ontwikkelen.”

De dag werd afgesloten bij molen De Windvang in Goedereede, waar molenaars Wim de Vries en Frank Moerland vertelden over hun werk. Verschillende vrijwilligers kregen als dank een kleine attentie.