
NBG start na de zomer met nieuwe bijbelcursus voor kerken en kringen
HAARLEM - Het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap start na de zomer met De Bijbelcursus. De cursus is bedoeld voor kerken, kringen en gespreksgroepen die zich samen willen verdiepen in de Bijbel.
“Veel mensen zijn nieuwsgierig naar de Bijbel, maar zien er tegenop om zich erin te verdiepen. Want waar begin je? En hoe hangen al die verhalen samen?”, zegt Lydia van der Meer, programmamanager kerken van het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap. Volgens haar leeft die vraag bij beginners, maar ook bij mensen die al langer bekend zijn met de Bijbel.
De Bijbelcursus bestaat uit acht sessies en geeft zicht op de Bijbel, van Genesis tot Openbaring. Deelnemers leren meer over de belangrijkste thema’s, personen en verhaallijnen. Iedere bijeenkomst bevat een video van 30 tot 35 minuten, die samen bekeken en besproken kan worden.
Werkboek
Bij de cursus hoort ook een werkboek. Daarin staan kaarten, schema’s en leesplannen. Zo kunnen deelnemers de Bijbelverhalen die de volgende keer aan bod komen alvast lezen. Het werkboek helpt ook om toe te passen wat in de Bijbel ontdekt wordt.
“Dit is een laagdrempelige cursus voor iedereen met interesse in de Bijbel”, zegt Van der Meer. “Je leert de belangrijkste thema’s, personen en verhaallijnen in de Bijbel kennen.”
De cursus is de Nederlandstalige versie van The Bible Course. Deze cursus verscheen bij het Britse Bijbelgenootschap en is geschreven door theoloog en presentator Andrew Ollerton.
In het Verenigd Koninkrijk deden al meer dan 140.000 mensen mee. De cursus is ook vertaald in onder meer het Bulgaars, Chinees, Frans en Spaans.
Ook Alpha is positief over De Bijbelcursus. “De beste manier om de Bijbel te ontdekken is door erin te duiken. De Bijbelcursus maakt dit verrassend toegankelijk”, zegt Arnoud Drop, Global Director of Leadership Development bij Alpha.
Het NBG hoopt dat tientallen groepen uit Nederlandse en Vlaamse kerken komend seizoen van start gaan. Aanmelden kan via bijbelgenootschap.nl/bijbelcursus.