(Foto: Reinier Zoutendijk)
(Foto: Reinier Zoutendijk)

Gor Khatchikyan spreekt op Mannendag over ‘Puur vertrouwen’

OUDDORP - De jaarlijkse Mannendag Goeree-Overflakkee staat dit jaar in het teken van ‘Puur vertrouwen’. Op zaterdag 7 februari komen mannen uit de wijde omgeving samen in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp voor een dag van ontmoeting, bezinning en geloofsopbouw. Spreker is Gor Khatchikyan, arts, schrijver en bekend van zijn lezingen in kerken en op conferenties. Hij spreekt over vertrouwen in God, een thema dat nauw verbonden is met zijn eigen levensverhaal.

Door Klazina de Bakker

De Mannendag is inmiddels een vaste traditie op Goeree-Overflakkee. Een dag om te luisteren, te zingen en te delen wat geloof in het dagelijks leven betekent. Dit jaar staat de Mannendag in het teken van vertrouwen, een onderwerp dat eenvoudig klinkt, maar in de praktijk vaak een uitdaging is.

Het Mannencomité koos het thema ‘Puur vertrouwen’ omdat het aansluit bij de vragen van deze tijd. In een samenleving die draait om snelheid, techniek en prestaties kan het lastig zijn om te bepalen wat nog echt is en waarop je kunt vertrouwen. Het comité hoopt dat mannen tijdens de dag opnieuw ontdekken waar hun fundament ligt en wat blijft staan wanneer het leven wankelt.

Verhalen van geloof en groei

Gor Khatchikyan wil tijdens de Mannendag samen met de aanwezigen nadenken over dit thema door middel van verhalen: "Daarin gaat het over hoe mensen groeien in vertrouwen op God en een weg gaan met Hem, wetend dat Hij echt is. Ik vertel over mensen uit de Bijbel die hebben geleerd wat puur vertrouwen is. Eén van hen is Petrus, uit het Nieuwe Testament, die puur vertrouwt op Jezus. En ik neem ook het voorbeeld van Elia uit het Oude Testament. Hij groeit in zijn geloof en vertrouwen in God. Je ziet hoe zij hun weg bewandelen. Na elke stap groeit hun geloof. Vanuit het vertrouwen dat ze hebben, handelen ze anders dan voorheen, en dat is zo belangrijk."

Persoonlijke betrokkenheid

Op de vraag waar vertrouwen in het dagelijks leven onder druk staat, geeft hij liever nu nog geen antwoord. “Dat wil ik eigenlijk pas tijdens de Mannendag vertellen, anders geef ik te veel weg." Lachend: "De mannen moeten gewoon komen."

Wel vertelt hij dat het thema hem persoonlijk raakt. Gor groeide op in Armenië en kwam als kind naar Nederland. "Ik heb acht jaar als vluchteling geleefd. De laatste vijf jaar daarvan was ik uitgeprocedeerd en woonde ik in een uitzetcentrum. Ik kon nergens iets opbouwen, had niks wat bleef staan. Alles in mijn leven voelde alsof het op los zand stond. Dus moest ik elke dag leren leven in geloof en moest ik echt op God vertrouwen. Ik kon niet anders, want ik kon elke dag het land worden uitgezet. Ik had allerlei dromen, plannen en verlangens en leerde steeds meer over God."

Leven door geloof

Daar werd hij door gevormd. "Ik kwam echt op een punt dat ik ten diepste besefte hoe afhankelijk ik van God ben en dat ik echt puur vertrouwen had dat Zijn plannen met mij goed zijn. Sommige situaties kan ik niet veranderen, maar ik ben gaan focussen op de dingen waar ik wel invloed op heb. Ik vertrouwde erop dat God mijn leven in Zijn handen houdt en dat Hij voor mij zorgt, terwijl ik me inzet voor Zijn koninkrijk. Zo staat het thema vertrouwen, leven door geloof, heel dicht bij mijn eigen hart en leven."

Wat Gor graag mee wil geven? "Ik denk dat het voor mannen belangrijk is om te groeien in geloof en vertrouwen in God, en in de dingen die ze doen. Dat wordt gevoed door de praktische stappen die we zetten en door wat we meemaken met God. Het is goed dat we daar werk van maken: dat we investeren in ons geloof, in ons vertrouwen, in het Woord van God, in Zijn Geest, in Zijn werk in ons. Daarom is het zo belangrijk dat een Mannendag als deze er is. Het is een kleine stap, een theoretische weliswaar, maar wel één die handvatten geeft om te kunnen groeien."

Samen leren en delen

Het Mannencomité benadrukt dat de Mannendag meer is dan een jaarlijks moment van ontmoeting. "Onze missie is om mannen samen te brengen, elkaar te bemoedigen en toe te rusten om hun geloof in het dagelijks leven handen en voeten te geven - in gezin, kerk en samenleving", laat de organisatie weten.

"Het is een dag om op te laden, om uitgedaagd te worden en samen te ontdekken wat het betekent om als man Jezus te volgen", aldus het comité. "Bovenal is het een dag om God alle eer en lof te geven - vanuit het besef dat Hij onze Vader is, Christus onze Redder en dat we, vervuld met de Heilige Geest, Zijn licht mogen laten schijnen in deze wereld."

Praktische informatie

De Mannendag Goeree-Overflakkee wordt gehouden op zaterdag 7 februari in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 in Ouddorp. De inloop met koffie begint om 8.45 uur, het programma start om 9.30 uur en rond 13.15 uur is er een gezamenlijke lunch.

De kosten bedragen 17,50 euro per persoon. Aanmelden kan via www.mcgo.nl of per mail via aanmelden@mcgo.nl.
(Als de kosten een bezwaar vormen, kan dit worden aangegeven; de organisatie wil dat de dag voor iedereen toegankelijk blijft.)