Samen staan we sterk

Met elkaar, voor elkaar. Dit was het doel wat 'Mi Mekaore' voor ogen had. Maar wie had er ooit gedacht dat vanuit dit mooie doel bijzondere samenwerkingen ontstonden. Bijvoorbeeld de samenwerking met de Hervormde Kerk en St. Vluchtenlingenwerk. Tijdens de activiteiten met deze werden ook andere contacten gelegd. Zo kwamen we in gesprek met Careyn.
Vanaf de nieuwbouw aan het Achterdorp is Careyn in Dirksland gevestigd. Met o.a. dagbesteding waar mensen met een lichte psychische beperking en/of dementie terecht kunnen voor een gezellige dag waar zij zich gewaardeerd en welkom voelen.
In het gesprek met Careyn bleek dat we beiden hetzelfde doel hebben. Het doel om mensen te verbinden, het geven van het gevoel dat iedereen er mag zijn. En omzien naar elkaar. Careyn doet dit voor een bepaalde doelgroep die vaak veel zorg nodig heeft van bijv. een mantelzorger. Door een dagbesteding te bezoeken wordt de mantelzorger ontlast en hebben de cliënten een zinvolle dagbesteding. Op 10 dagdelen, dit verschilt van bezoeker, wordt er in een huiselijke sfeer een gevarieerd dagprogramma aangeboden. De dag start met een gezamenlijk welkom. Na het nuttigen van een heerlijk soepje, koken de bezoekers samen een warme maaltijd voor. Na de maaltijd gaan sommige cliënten rusten, waar anderen helpen opruimen. 's Middags is er nog tijd voor een gezelschapsspel of een activiteit die aansluit bij een herinnering van vroeger.
De dagbesteding van Careyn is niet vastgekoppeld aan een verpleeghuis. Cliënten vanuit heel Goeree-Overflakkee kunnen met een taxi naar Dirksland komen en kunnen 's middags weer terug naar hun eigen woning. Careyn biedt de dagbesteding aan naast zelfstandig wonen.
Op de dagbesteding in Dirksland vindt u verschillende bezoekers. Verschillend van leeftijd, culturele achtergrond en niveau. Zij worden geholpen door zowel professionals, vrijwilligers en stagiaires. Een fietsvrijwilliger bijvoorbeeld neemt sommige van deze cliënten graag mee voor een ritje op de duofiets.
Meerder keren per jaar organiseert de dagbesteding activiteiten waarbij mensen uit de wijk en andere geïnteresseerden van harte welkom zijn. Denk dan aan een mosselmaaltijd, koffieochtenden, wandelclub, breicafé en diverse workshops.
Mocht u interesse hebben om ook bij Careyn naar de dagbesteding of een van de activiteiten te komen of om vrijwilliger te worden, dan kunt u contact opnemen met uw huisarts of dagverzorging@careyn.nl.